Prezentacija nagrađene doktorske disertacije u Privrednoj komori Beograda

Privredna komora Srbije je nagradila doktorsku disertaciju dr Nedžad Hadžiefendića, naučnog saradnika Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu. Tim povodom je juče, 14. septembra, u prostorijama Privredne komore Beograda, u okviru Sektora za Industriju, održana prezentacija ovog rada, čija je tema „Uticaj loših električnih kontakata na nastanak početnog požara i metoda za njihovo otkrivanje u niskonaponskim električnim instalacijama“. Mnogobrojni privrednici i predstavnici institucija, koje se bave verifikacijom kvaliteta niskonaponskih električnih instalacija, stekli su uvid u inovativnu metodu za detekciju loših električnih kontakata u strujnom kolu.

Prodekan za saradnju sa privredom Elektrotehničkog fakulteta, doc. Dr Mileta Žarković istakao je značaj ovakvih istraživanja, čiji će rezultati i njihova primena u praksi sigurno doprineti smanjenju broja požara, kao i materijalne štete i broja ljudskih žrtava, koje bi ovakva nesreća prouzrokovala. Na taj način je privrednicima iz ove oblasti uputio poziv za poslovnu tehničku saradnju sa ETF-om i dodao da je izuzetno važno da se primena ove metode omasovi, kako bi se stekla potpuna korist, a to je značajno smanjenje broja požara nastalih na električnim instalacijama.

• /uploads/attachment/vest/2605/slika2.png
  • /uploads/attachment/vest/2605/slika1.png