IEEE PowerTech konferencija

Elektrotehnički fakultet - Univerziteta u Beogradu i grad Beograd su domaćini IEEE PowerTech konferencije, koja će se održati u hotelu Crowne Plaza od 25. do 29. juna 2023. godine. PowerTech je najvažnija konferencija IEEE PES-a u Evropi i jedna je od najznačajnijih svetskih konferencija iz oblasti elektroenergetike, odnosno elektroenergetskih sistema. Konferencija predstavlja forum za inženjere i naučne radnike na kom predstavljaju svoj rad i rezultate svojih istraživanja i razmenjuju informacije iz oblasti elektroenergetike, za koju postoji sve veće interesovanje i značaj u industriji i ekonomiji širom sveta.

Očekuje se da će Konferenciju posetiti preko 500 stručnjaka iz celog sveta i da će na samoj Konferenciji biti predstavljeno preko 400 naučno-stručnih radova iz preko 50 zemalja. Elektrotehnički fakultet Univerziteta u Beogradu i grad Beograd su po prvi put domaćini jedne tako prestižne konferencije iz ove oblasti. Više informacija o konferenciji i pozivu za dostavljanje radova možete videti na sledećem linku:

• /uploads/attachment/vest/2602/Picture1.png