Objavljeni rezultati Konkursa za najbolji naučno- istraživački i stručni rad studenata u 2021. godini

Senat Univerziteta u Beogradu, na svojoj sednici od 13.07.2022. godine, doneo je odluku o dodeli nagrade Jeleni Čakarević, studentkinji 4. godine našeg Fakulteta, modul Energetika, za najbolji naučno-istraživački i stručni rad studenata u 2021. godini. Rad pod nazivom  Minimization of Commutation Losses in LLC Resonant converter with GaN HEMTs and Si based MOFETs (koautori: E. M. Lukić, A. R. Milić), publikovan je na 21st International Symposium on Power Electronics (Ee), a za nagradu  ga je nominovalo Veće grupacija tehničko tehnoloških nauka.

Na ovom Konkursu, sa dugogodišnjom tradicijom održavanja, pravo učešća imaju  samo oni radovi koji su nastali u okviru vannastavnih istraživanja. Prevashodan cilj ovakvog jednog izbora za najuspešniji rad jeste podsticanje što boljih  rezultata na studijama, razvijanja interesovanja za naučno-istraživački i stručni rad studenata, kao i podsticanja kreativnog i kritičkog mišljenja.

• /uploads/attachment/vest/2584/prototip_slika.jpg