H-Bridges tim u polufinalnoj rundi takmičenja IEEE International Future Energy Challenge 2022

H-Bridges tim studenata Elektrotehničkog fakulteta se plasirao u polufinalnu rundu najvećeg svetskog univerzitetskog takmičenja u oblasti inovativnih i energetski efikasnih rešenja IEEE International Future Energy Challenge 2022 (IFEC). Polufinale takmičenja, na kojem će tim predstaviti svoje dosadašnje rezultate, održaće se u Hjustonu krajem marta ove godine.

Tema ovogodišnjeg takmičenja je razvoj i projektovanje mrežnog invertora za priključenje solarnog mikrosistema sa galvanskom izolacijom na elektroenergetski sistem. Prototip rešenja koji će predstaviti Elektrotehnički fakultet na navedenom takmičenju razvijen je u Laboratoriji za digitalno upravljanje pretvaračima i pogonima.
Utiske članova tima o ovogodišnjem projektu i detalje o zahtevima možete videti na blogu sajta tima.
Više informacija o timu i projektu možete pronaći na sajtu tima: www.h-bridges.etf.bg.ac.rs, kao i na društvenim mrežama tima (Linkedin, Facebook, Instagram).

• /uploads/attachment/vest/2510/exp-1.jpg