Potpisan ugovor o saradnji sa kompanijom Brose

Elektrotehnički fakultet i Mašinsku fakultet Univerziteta u Beogradu su u četvrtak 15.10. potpisali ugovore o poslovno-tehničkoj saradnji sa renomiranom nemačkom kompanijom Brose. Potpisivanjem Ugovora je ozvaničena buduća saradnja naučno istraživačke zajednice i kompanije Brose koja je početkom ove godine započela izgradnju svoje fabrike, ali i razvojnog centra u Pančevu koji će biti radna lokacija za mnoge bivše, trenutne i buduće studente tehničkih fakulteta. Ugovor sa predstavnicima kompanije Brose, Romanom Strakošem i Tomasom Španglerom, potpisali su dekan Mašinskog fakullteta, prof. dr Radivoje Mitrović i dekan Elektrotehničkog fakulteta, prof. dr Milo Tomašević.

Kompanija Brose je četvrta po veličini u svetu kada je reč o porodičnim kompanijama koje se bave snabdevanjem automobilske industrije. Brose razvija i proizvodi mehatroničke sisteme za automobilsku industriju, posluje u 24 zemlje, na 64 lokacija, ima preko 26.000 radnika i ostvaruje prihod od 6,2 milijarde evra. Ovom prilikom, predstavnici kompanije Brose su istakli stručnost inženjerskih kadrova sa Univerziteta u Beogradu kao jednu od ključnih u odluci da otvore proizvodnju i razvoj u Srbiji. Tom prilikom su i prezentovali stručne profile na kojima će se bazirati poslovanje fabrike i razvojnog centra u Pančevu.

• /uploads/attachment/vest/2302/brose_logo.png