Elektrotehnički fakultet i kompanija NIS potpisali Memorandum o saradnji

Elektrotehnički fakultet i Naftna industrija Srbije a.d. Novi Sad (NIS) su napravili dogovor o saradnji u oblasti obrazovanja, istraživanja i transfera znanja. Potpisivanju Memoranduma o saradnji između ETF-a i NIS-a prisustvovao je i gospodin Mladen Šarčević, ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, koji je potvrdio da je rešavanje problema nedostatka prostora na ETF-u u prvom krugu prioriteta u projektu poboljšanja infrastrukture u visokom obrazovanju. Time bi država dala svoj značajan doprinos u cilju podrške saradnje nauke i privrede, ali i visokog obrazovanja i domaće ekonomije zasnovane na znanju uopšte.

Očekuje se da će uspostavljanje partnerskih odnosa dve prepoznatljive institucije u svojim oblastima delovanja značajno doprineti unapređivanju različitih vidova povezivanja naučnog rada koji se obavlja na ETF-u sa poslovnim aktivnostima NIS-a, što će pomoći naučnoj afirmaciji Fakulteta i uspešnijem poslovanju NIS-a. Memorandum su potpisali prof. dr Milo Tomašević, dekan Elektrotehničkog fakulteta, i gospodin Vadim Smirnov, zamenik generalnog direktora kompanije NIS.

• /uploads/attachment/vest/2248/memorandum1.JPG