Obaveštenje o upisu školske 2013/14. godine za studente doktorskih akademskih studija

Prema Zakonu o visokom obrazovanju studenti na svim nivoima studija moraju upisati školsku godinu da bi ostali u statusu studenta. Ako se ne upišu u odgovarajućoj školskoj godini, gube status studenta. Uslov za upis školske godine je da su studenti izmirili sve dospele finansijske obaveze prema Fakultetu.

Prilikom upisa školske godine studenti doktorskih akademskih studija upisuju i odgovarajaću studijsku godinu, odnosno semestar u tekućoj školskoj godini.

Studenti prve studijske godine upisuju drugu studijsku godinu studija ako imaju ostvarenih najmanje 37 ESPB u prvoj studijskoj godini.

Studenti druge studijske godine upisuju treću studijsku godinu ako imaju sve položene ispite iz prve i druge studijske godine.

Školarina za  studijsku godinu iznosi 216.000 dinara, i može se platiti u četiri jednake rate. Prva rata mora biti uplaćena prilikom upisa.

Ukoliko nemaju potreban uslov za upis naredne studijske godine, studenti moraju obnoviti upis tekuće studijske godine. Prilikom obnove upisa tekuće studijske godine u školskoj 2013/14. godini  ne plaćaju se obnovljeni upisi predmeta.

Upis će se obaviti u periodu od 04. do 08. novembra 2013. godine, u terminu od 15 do 17 časova, u Studentskom odseku.

Za upis je potrebno:

• indeks
  • dva prijavna lista (obrazac ŠV 20)
  • dve odvojene priznanice sa naznakom „za Univerzitet“,  jedna ( za sve studente) na 100-dinara i druga (za samofinansirajuće studente) na 1.500- dinara, na žiro račun Elektrotehničkog fakulteta broj 840-1438666-48, model 97, poziv na broj 80200
  • školarina se uplaćuje sa pozivom na broj koji je vezan za broj indeksa studenta, a koji studenti mogu videti na svojim servisima.

Studenti koji upisuju prvui put drugu studijsku godinu moraju priložiti i popunjen Plan studija u dogovoru sa mentorom.

RANGIRANJE STUDENATA ZA FINASIRANJE IZ BUDŽETA

1. Studenti upisani prvi put u prvu studijsku godinu školske 2011/12. godine,  rangiraće se za finasiranje iz budžeta pre početka prolećnog semestra školske 2013/14. godine, o čemu će biti naknadno obavešteni. Rangiranje ovih studenata obaviće se prema članu 16 Pravilnika o doktorskim akademskim studijama (videti Pravilnik na sajtu Fakulteta).

Studenti upisani prvi put u prvu studijsku godinu školske 2011/12. godine, u obavezi  su da se  upišu u školskoj 2013/14. godini u navedenom terminu za upis, od 04. do 08. novembra 2013. godine, u terminu od 15 do 17 časova, u Studentskom odseku, kako bi ostali u statusu studenta.

2. Studenti koji su prvi put upisani u prvu studijsku godinu školske 2012/13. godine rangirani su za finansiranje iz budžeta, ako su ostvarili najmanje 48 ESPB u školskoj 2012/13. godini. Prema odluci Vlade Republike Srbije za ovu generaciju studenata, 30 studenata ima pravo finansiranja iz budžeta, ukoliko su ispunili zakonski uslov ostvarenih 48 ESPB u školskoj 2012/13. godini.

Lista studenata upisanih u prvu studijsku godinu školske 2012/13. godine, koji su stekli uslov za finasiranje iz budžeta u školskoj 2013/14. godini

Upis ovih studenata je u istom terminu kao i za ostale studente doktorskih studija od 04. do 08. novembra 2013. godine, od 15 do 17 časova u Studentskom odseku.