Prezentacije projekata lokalizacije otvorenog koda

Projekti lokalizacije otvorenog koda biće predstavljeni u utorak, 25. marta, u Privrednoj komori Srbije (Terazije 23, Velika sala, drugi sprat) u 12 sati.

Ove projekte finansiralo je Ministarstvo za telekomunikacije i informatičko društvo. U okviru ovih projekata, najpopularniji besplatni softveri prevedeni su na srpski jezik. Prevedeni softveri mogu da pokriju veliki deo potreba "običnih" korisnika i malih preduzeća.

Biće prezentovani sledeći projekti:

Lokalizacija paketa OpenOffice.org, - prof. dr Duško Vitas sa Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu;

Lokalizacija Mozilla Firefox i Mozilla Thunderbird - prof. dr Dragan Janković i prof. dr Milorad Tošić sa Elektronskog fakulteta Univerziteta u Nišu.

Lokalizacija Fedora operativnog sistema - prof. dr Dušan Starčević sa Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu;

Skup u Privrednoj komori Srbije otvoriće ministarka za telekomunikacije i informatičko društvo dr Aleksandra Smiljanić.

Ulaz je slobodan.