Student odseka RTI dobio letnju stručnu praksu u Google u Njujorku

Marko Tintor je jedan od najboljih studenata odseka RTI – prosečna ocena 9.8, više puta učestvovao na Elektrijadi u takmičenjima u znanju sa izuzetnim uspehom (ove godine, ubedljivo prvi u individualnom plasmanu u oba takmičenja iz oblasti RTI).

Kolega Marko je dobio letnju stručnu praksu u Google, NYC. Konkurs je bio otvoren na Internetu za sve studente i postdiplomce. Praksa počinje 19. juna i traje 12 nedelja. Pozicija se zove Engineering Intern. Za ovu poziciju je potrebno znanje programskih jezika C++, Python i Java, operativnog sistema Linux, mrežnog programiranja i sistemskog softvera.

Ovo iskustvo će imati veliki značaj za Markove obrazovanje i karijeru, jer je stručna praksa u Google veliki izazov i vredno iskustvo.

Želimo Marku puno uspeha!