Skup prve posleratne generacije ETF

Prva posleratna generacija studenata elektrotehnike upisanih 1945. godina na Mašinsko-elektrotehnički odsek Tehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Kliknite na sliku za veći prikaz.

Na ETF je 20.04.2006 održan skup pripadnika prve posleratne generacije studenata koji su se u jesen 1945 upisali na I godinu Elektro-mašinskog odseka Tehničkog fakulteta u Beogradu sa namerom da posle dve zajedničke godine nastave na Smeru za elektrotehniku. Generacije je tada brojala oko 190 studenata. Njihove slike se nalaze na panou formata A4, napravljenom za ovu priliku, a uzete su skoro sve iz njihovih još sačuvanih indeksa. Neki su kasnije napustili studije, a neki su promenili fakultet. Ocenjuje se da je u životu još oko 70. Sastanku u Beogradu ove godine prisustvovalo ih je samo 23, mada je još oko 15 od njih bilo u mogućnosti da dođe, što su i obećali. Fakultet je učestvovao na ovom skupu pozdravnim govorom Dekana, prikazivanjem filma o Fakultetu i priređivanjem koktela.