Tehnologije za razvoj rešenja u domenu IoT, AI, decentralizovanog Interneta, i Veb 2/3.0

Vreme 17. maj 2022. 12:00 - 13:00
Predavač Dr Nenad Gligorić
Organizator Zentriks Lab
Mesto Amfiteatar Mihajlo Pupin 65

Apstrakt predavanja:

Cilj predavanja je upoznavanje studenata sa tehnologijama i inovacijama koje su aktuelne, predstavljanjem kroz komercijalne i istraživačke projekte, kako bi se studentima tematski približio rad na otvorenim pozicijama u kompaniji. Neke od tema koje će biti obrađene ukratko u ovom predavanju su: blokčejn, kvantno računarstvo, decentralizovani Internet, veštačka inteligencija, i tokenizacija (NFT).

O kompaniji:

Kompanija je osnovana u Srbiji i Estoniji i predstavlja odlično okruženje za razvoj i učenje najnovijih tehnologija. Kompanija radi na razvoju sopstvenih rešenja u oblastima bioinformatike, pametnih gradova, 5G, pametnih automobila, industrije 4.0, itd. Kreiramo proizvode praćenjem najnovijih trendova i rezultata istraživanja, pre svega upotrebom Veb 3.0, IoT-a, i Blokčejn tehnologija.

Rad na međunarodnim projektima sa najvećim tehnološkim imenima u industriji, kao i konkurentnim uslovima rada.