Inovacije u integraciji obnovljivih izvora energije – vizija projekta CROSSBOW

Vreme 09. oktobar 2019. 11:00
Mesto Sala 62, Elektrotehnički fakultet

Cilj prezentacije:

Informisanje studenata Elektrotehničkog fakulteta o izazovima integracije obnovljivih izvora energije u prenosni sistem i o pravcima istraživanja usmerenim ka unapređenje postojećeg stanja u okviru projekta CROSSBOW, jednog od najznačajnijih razvojnih i inovacionih projekata Evropske unije u oblasti energetike.

Projektom CROSSBOW Elektromreža Srbije podržava globalne aktivnosti u oblasti energetske tranzicije. Njegov strateški cilj je zajednička upotreba resursa radi unapređenja prekograničnog upravljanja različitim obnovljivim izvorima energije i skladišnim jedinicama. CROSSBOW nastoji da omogući veći stepen korišćenja čiste energije uz istovremeno smanjenje operativnih troškova mreže i poboljšanje ekonomskih koristi od obnovljivih izvora energije i skladišnih jedinica podsticanjem regionalne saradnje između operatora prenosnih sistema u jugoistočnoj Evropi.

Agenda:

• Uvodna reč
  • dr Milo Tomašević, dekan Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu
  • Jelena Matejić, direktor Elektromreže Srbije
  • Prezentacija:

Marko Bezbradica, stručni saradnik za upravljanje međunarodnim i regulatornim portfoliom, Elektromreža Srbije

Branislav Đukić, korporativni direktor za međunarodne i regulatorne poslove, Elektromreža Srbije

• Diskusija

Ukupno trajanje: 60 minuta