Šta sve treba da znate o programiranju, a ne naučite na fakultetu?

Vreme 10. maj 2018. 11:15
Predavač Dejan Jelović (kompanija MarketView)
Mesto učionica 308

Da li biste zaposlili muzičara koji ne zna da svira klavir ili matematičara koji ne zna da reši kvadratnu jednačinu? Na ovom predavanju ćemo proći kroz najčešće propuste u znanju na koje nailazimo kada nam na intervju dođu studenti ETF-a.

Proći ćemo prvo kroz elementarne algoritme i strukture podataka, da bi na tome sagradili kompozabilne programerske interfejse (API-je) i bottom-uppristup dizajnu softvera. Posle toga ćemo objasniti važnosti vraćanja na ‘prve principe’ i pristupanju rešavanja problema na način na koji to rade fizičari, usuput pokazujući da par terabajta podataka najčešće nije ‘Big Data’.

O predavaču:

Dejan Jelović je programer koji je sa timom sjajnih programera napravio brojne programe za ljude koji trguju finansijskim instrumentima i energentima. Njihovi programi su dobitnici mnogobrojnih EnergyRisk nagrada.