Interakcija čovek-mašina i automotivne ICT studije na Univerzitetu u Ljubljani

Predavač Jaka Sodnik
Mesto Učionica 61, Elektrotehnički fakultet u Beogradu

Apstrakt predavanja:

Predavanje će sumirati istraživačke aktivnosti dr Jake Sondika na polju interakcije čovek-mašina vezane za vožnju i automotivno okruženje. Ono će se fokusirati na različite vrste interfejsa za interakciju vozač-vozilo i metode za ocenu korisničkog iskustva (UX) sa tim interfejsima, kao i njihov uticaj na bezbednost i performanse vožnje. Predavanje će se dotaći i polja autonomne vožnje i glavnih problema vezanih za uvođenje potpuno autonomnih vozila u stvarni svet.

O predavaču:

Jaka Sodnik je vanredni profesor na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Ljubljani. Kao član IKT departmana i Laboratorije za informacione tehnologije, aktivan je istraživač i supervizor u oblasti interakcije između ljudi i mašina i interakcije između vozača i vozila.

On takođe savetuje i nadgleda istraživačko-razvojni odsek kompanije NervTeh d.o.o., kompanije koja razvija najsavremenije simulatore vožnji i nudi usluge za evaluaciju i profilisanje vozača praćenjem performansi vozača i psihofizičkog stanja.