Napravite mobilnu aplikaciju za manje od tri sata

Vreme 01. jun 2017. 19:00
Predavač Prof. Slavko Milekić, Univerzitet umetnosti, Filadelfija
Mesto Sala 55, Elektrotehnički fakultet

O radionici

Na ovoj radionici imaćete priliku da naučite kako da napravite interaktivnu aplikaciju za mobilne telefone (iOS, Android) ili desktop uređaje (Windows, Mac) za manje od 3 sata uz pomoć LiveCode-a. LiveCode je besplatan (open source) skripting jezik koji koristi sintakse nalik engleskom jeziku i može biti savladan brzo i od strane onih bez prethodnog programerskog iskustva. Kako biste učestvovali na radionici neophodno je da prethodno preuzmete besplatnu verziju LiveCode-a na linku https://livecode.org/, kao i da ponesete sopstveni lap-top na kome ćete raditi.

O predavaču

Slavko Milekić je profesor na Univerzitetu umetnosti u Filadelfiji. Diplomirao je i magistrirao na Medicinskom fakultetu u Beogradu (oblast Neuropsihologija), a doktorirao na Univerzitetu u Konektikatu (oblast Kognitivne nauke). Bavi se digitalnim dizajnom, psihologijom čovek/kompjuter interakcije i pravljenjem www-baziranih alata za učenje. Autor je inovativnog digitalnog okruženja KiddyFace za istrazivanje umetnosti koje je implementirano u velikom broju muzeja, kao i dva patenta za korišćenje gaze-tracking-a (2009) i touch-sensitive vizuelnog displeja (2005). Tokom poslednjih desetak godina redovno drži radionice na različitim međunarodnim konferencijama na temu kreiranja mobilnih aplikacija, uglavnom za polaznike bez većeg iskustva u programiranju.