Studiranje u Republici Koreji

Vreme 23. februar 2017. 13:00
Predavač Ambasada Republike Koreje
Mesto svečana sala 200, Arhitektonski fakultet

U četvrtak 23. februara u 12:30 časova, u Svečanoj sali (200), Arhitektonskog fakulteta održaće se zajedničko informativno predavanje za studente Arhitektonskog i Elektrotehničkog fakulteta o studiranju u Republici Koreji. Ovo će biti drugo u ovogodišnjoj seriji predavanja na fakultetima na temu studiranja u Koreji, i održava se na inicijativu ambasade Republike Koreje, u saradnji sa fakultetima Univerziteta u Beogradu. Ovogodišnji konkurs za stipendije Vlade Republike Koreje je raspisan i trajaće do 16. marta, tako da ovom prilikom pozivamo sve studente koji razmišljaju da se prijave da dodju i informišu se više o načinu prijave u samom procesu studiranja u Koreji.

Ambasada Republike Koreje već nekoliko godina intenzivno stimuliše mlade ljude iz Srbije da posete Koreju kroz razne programe i aktivnosti, kao i da se oprobaju na nekim od njihovih fakulteta, putem programa korejske vlade. Na predavanju 23. februara možete čuti kakva su dosadašnja iskustva srpskih studenata u Koreji, koje su sve prednosti i mane studiranja u ovoj zemlji, kao i mogućnosti dobijanja stipendija i odlaska u Koreju na kraći i duži period. Na predavanje su pozvani svi studenti, profesori ali i roditelji, pošto ćemo odgovarati na sva pitanja i postojeće nedoumice oko ovog programa.