Testing games and Reactor Pattern Design

Predavač Mladen Marković, SDE in Test, Nordeus i Dejan Pekter, SDE, Nordeus
Organizator Elektrotehnički fakultet u Beogradu i Nordeus Beograd
Mesto sala 65, Elektrotehnički fakultet, Bulevar kralja Aleksandra 73, Beograd

Elektrotehnički fakultet u Beogradu i Nordeus Beograd organizuju predavanje sa temama:

• Testing games
  • Reactor Pattern Design

Mesto i vreme:

Elektrotehnički fakultet, Beograd petak, 16. maj 2014. u 16.00h, sala 65

Testing games

Predavač:

Mladen Marković, SDE in Test, Nordeus

Prikazivanje jednog radnog dana test inženjera na primeru rada u Nordeusu: potrebne programerske veštine, potrebni softverski alati i tehnike, i izazovi sa kojima se susreće test inženjer. Specifičnosti održavanja jedne društvene igre koju milioni korisnika igraju 24 časa dnevno, 7 dana u nedelji. Komunikacija sa korisnicima i kako naizgled bezazleni problemi u stvarnosti utiču na korisnike. Primeri problema sa kojima se test inženjer svakodnevno susreće i način na koji se problemi rešavaju u Nordeusu. Izazovnost i važnost uloge koju ima test inženjer. Uloga testa u kompletnom razvojnom ciklusu softvera, na primeru razvoja igre u Nordeusu, sa osvrtom na sve faze ciklusa u kojima test inženjer učestvuje.

Reactor Design Pattern

Predavač:

Dejan Pekter, SDE, Nordeus

Tipična primena Reactor Design Pattern-a u serverskim aplikacijama koje opslužuju veliki broj konkurentnih zahteva. Prisutni će imati priliku da čuju osnove Reactor Design Pattern-a i iskustva Nordeus Top Eleven Server tima u radu sa njim.