Efikasni vremenski isprepletani analogno-digitalni konvertori

Vreme 16. septembar 2013. 17:14
Predavač Dr Borivoje Nikolić, Professor, Department of EECS University of California at Berkeley
Mesto sala 61

Rezime:

Vremensko preplitanje analogno-digitalnih konvertora je uvedeno kao metod da se poveća njihova brzina. Danas se vremensko preplitanje koristi da bi se ostvarili energetski efikasniji konvertori na većim brzinama. Da bi takvi konvertori radili kako treba neophodno je kalibrisati razlike u ofsetu, i nagibu karakteristika individualnih konvertora, kao i efekte neidealnog trenutka odabiranja. Uz izlaganje principa kalibracije ovih konvertora, ovo predavanje će pokušati da istovremeno prikaze razvoj ideje jedne doktorske teze, čiji je rezultat bilo projektovanje efektivno osmobitnog analogno-digitalnog konvertora sa 2.8 milijardi odbiraka u sekundi.

Predavač:

Borivoje Nikolić je diplomirao i magistrirao na ETF-u u Beogradu 1992. i 1994. godine respektivno, gde je neko vreme radio kao asistent. Dve godine je radio u Silicon Systems, Inc, Texas Instruments Storage Products Group. Doktorirao je na University of California at Davis 1999. godine. Nakon toga je počeo da predaje na University of California, Berkeley i sada je redovni profesor. Trenutno je i naučni direktor u Berkeley Wireless Research Center. Bavi se projektovanjem digitalnih i analognih integrisanih kola, kao i VLSI implementacijom komunikacionih i algoritama za obradu signala.