Inteligentno pretraživanje informacija bazirano na ontologijama

Vreme 21. septembar 2012. 11:53
Predavač Marko Bajec sa Fakulteta za računarstvo Univerziteta u Ljubljani The Laboratory for Data Technologies)
Mesto učionica 61, ETF

U petak, 21.09.2012.godine od 10:00 do 12:00 u učionici 61 na Elektrotehničkom fakultetu, predavanja će održati profesor Marko Bajec sa Fakulteta za računarstvo Univerziteta u Ljubljani (http://www.fri.uni-lj.si/en, The Laboratory for Data Technologies) i njegovi asistenti i saradnici:

• Marko Bajec (Prof., Head of the Lab): short info on the laboratory;
  • Marko Bajec and Marko Janković (PhD candidate): Open intelligent communication platform for Smart Cities, e-Tolling, IoT..., Event-driven architecture, Stream processing, Stream mining;
  • Lovro Šubelj (PhD candidate): Network Analyses;
  • Dejan Lavbič (Assistant Professor): Semantic web and ontologies;
  • Slavko Žitnik (PhD candidate): Web Mining.

Predavanja se održavaju u sklopu bilateralnog projekta Ministarstva nauke Srbije i Ministarstva nauke Slovenije, pod nazivom: "Inteligentno pretraživanje informacija bazirano na ontologijama".