Praktični aspekti primene Teslinog transformatora

Vreme 19. decembar 2006. 19:00
Predavač prof. Jovan Cvetić
Mesto sala 70

Zbog velikog interesovanja za prethodno predavanje (oko 150 posetilaca, mnogi nisu mogli da uđu u salu, a gledalo se i iz hodnika) IEEE Education Society Chapter SCG, u saradnji sa IEEE Student Branch Beograd, organizuje NOVO PREDAVANJE na temu Teslinog transformatora sa praktičnom demonstracijom:

"Praktični aspekti primene Teslinog transformatora",

predavanje prof. Jovana Cvetića, sa praktičnom demonstracijom rada velikog Teslinog transformatora.

Fotografije sa prethodnog predavanja mogu se videti na web-sajtu IEEE Education Society Chapter-a SCG: Foto galerija

Ovim povodom, veliki Teslin transformator koji je napravila grupa studenata pod rukovodstvom prof. Cvetića biće prenet iz SANU, kako bi po drugi put bio uživo predstavljen i demonstriran na ETF-u. Akcenti predavanja biće na praktičnim problemima konstrukcije Transformatora, principima funkcionisanja, demonstraciji rada i mogućnosti uključivanje studenata u praktične projekte na ETFu.