Informacione strukture, upravljanje i primene

Vreme 04. jul 2003. 13:00
Predavač dr Dušan Stipanović, Stanford University
Mesto ETF, 61/62

U petak 4. jula 2003. godine, na ETF-u u sali 61 (ili 62, ako 61 bude zauzeta) sa i početkom u 11 časova, dr. Dušan Stipanović iz Hybrid Systems Laboratory, Dept. of Aeronautics, Stanford University održaće zanimljivo predavanje na temu Informacione strukture, upravljanje i primene. U ovom predavanju govoriće se o različitim informacionim (komunikacionim) strukturama između nezavisnih agenata u dinamičkim sistemima i njihovom upravljanju pomoću konveksnog programiranja, teorije dinamičkih igara, multiobjektivnog programiranja, i teorije decentralizovanog upravljanja. Primeri u prezentaciji će biti sledeći:

1. upravljanje formacijom bespilotnih letelica pomoću decentralizovanog upravljanja.
  2. upravljanje slobodnih agenata (letelica) u nezavisnom letu pomoću decentralizovane optimizacije na konačnom vremenskom intervalu, Nash ekvilibrijum teorije i Pareto optimalnosti
  3. rešavanje konflikta za dva aviona pomoću aproksimacija viskoznog rešenja Hamilton Jacobi Isnace jednačine
  4. primena decentralizovanog upravljanja u dinamici fluida