Objavljeni konkurs za Teslinu nagradu za mlade za školsku 2019-2020. godinu

Poštovane i drage kolege,

i ove godine smo raspisali konkurs za prijavljivanje akademskih radova i drugih stvaralačkih dostignuća studenata radi njihovog kvalifikovanja za učešće na TESLINIM DANIMA ENERGETIKE. To je učinjeno u skladu sa Sporazumom koji je pre dve godine godine Fondacija "Nikola Tesla" iz Beograda potpisala sa Poslovnim udruženjem "Elektromašinogradnja" iz Beograda, Elektrotehničkim i Mašinskim fakultetom u Beogradu i Fakultetom inženjerskih nauka u Kragujevcu, a koji reguliše principe organizovanja i finansiranja naučno-stručne manifestacije studenata Republike Srbije, koja se sada po jedanaseti put, u novom formatu, održava pod nazivom TESLINI DANI ENERGETIKE. Cilj te manifestacije je da podstiče razvoj kvalitetnih stručnjaka za potrebe energetike i elektromašinogradnje i da se promoviše lik i delo Nikole Tesle.

ELEKTROMAŠINOGRADNJA je finansijski pokrovitelj TESLINIH DANA ENERGETIKE, tj. TESLINE NAGRADE ZA STVARALAŠTVO MLADIH i ostalih studentskih nagrada, kao i koktela za učesnike događaja.

Ove godine će glavni nosilac organizacije biti  IMP-Automatika d.o.o., Institut "Mihajlo Pupin" u Beogradu.

U prilogu se nalazi tekst objavljenog konkursa.