Nova pozicija u Majkrosoft razvojnom centru – Stručni saradnik na problemima analize podataka

Majkrosoft razvojni centar Srbija želi da oformi novi tim stručnjaka za analizu podataka koji će raditi na problemima optimizacije Majkrosoft Azure servisa.

Odgovornosti  Stručnog saradnika na problemima analize podataka:

• Pribavljanje, ispitivanje, modelovanje, prečišćavanje i tumačenje podataka kombinovanjem različitih matematičkih metoda i mašinskog učenja,
  • Izvođenje zaključaka iz podataka.

Uslovi:

Idealno, kandidat za ovu poziciju je student osnovnih ili master studija, sa sledećim karakteristikama:

• Prosek na studijama iznad 8.0
  • Sposobnost za rad u timu, odlična sposobnost komunikacije i organizacije
  • Izrazita sistematičnost i analitičnost u radu, obraćanje pažnje na detalje
  • Odlično poznavanje engleskog jezika
  • Prednost imaju kandidati sa završenim osnovnim studijama u oblasti kompjuterskih nauka (npr. sa Elektrotehničkog, Matematičkog fakulteta ili u oblasti fizike).

Vrsta zaposlenja:

Radno vreme: 20 časova nedeljno, u Beogradu. Ugovor se potpisuje na period od 3 do 4 meseca, sa mogućnošću produženja.

Prijava:

Pošaljite svoju biografiju i propratno pismo na engleskom jeziku na adresu: mdcsjobs@microsoft.com.

Prijave se mogu poslati do 5. novembra 2012. godine, sa jasno naznačenim subjektom “Data Science Associate”.

Najbolji kandidati biće pozvani na intervju.

Više o ovoj poziciji, kao i o Majkrosoft razvojnom centru možete saznati na: http://www.microsoft.com/serbia/mdcs/