Vast.com traži softver inženjera

Vast.com je vodeći vertikalni  veb pretraživač sa milionima korisnika mesečno. Vast  automatski agregira podatke sa desetina hiljada veb sajtova, klasifikuje ih, filtrira i indeksira za brzu pretragu. Vast platforma omogućava vertikalno pretraživanje kompanijama kao što su Yahoo, Bing, AOL, USAA, Orbitz, SouthWest, Kellye Blue Book i Overstock. Sedište kompanije je u San Francisku, a razvojni centar se nalazi u Beogradu.

Potreban nam je:

Softver Inženjer / Data Inženjering

Uslovi:

• BSc / MS diploma ETF / MATF / tehničkih fakulteta ili relevantno iskustvo
  • Iskustvo u razvoju high-preformance Java serverskih aplikacija
  • Jako Computer Science predznanje (dizajn i analiza algoritama i struktura podataka, dizajn softvera)
  • Iskustvo u razvoju na Unix/Linux platformi
  • Poznavanje nekog od skripting jezika (Scala/ Ruby/ Python)
  • Jake analitičke sposobnosti
  • Poznavanje Amazon Web Service arhitekture i servisa je plus

Pozicija u Vast Data Inženjering timu podrazumeva rad na:

• Vast platformi za obradu velike količine nestruktuiranih i delimično struktuiranih podataka
  • Upoznavanje sa velikim brojem Open Source projekata ( Apache stack ) i Cloud Computing sistema
  • Rad na Pattern Matching i Pattern Recognition algoritmima
  • Rad na analizi velike količine podataka generisanih od strane korisnika ( veb logovi )

Softver Inženjer / Platform Inženjering

Uslovi:

• BSc / MS diploma ETF-a (PhD je plus)
  • Iskustvo u razvoju high-preformance Java serverskih aplikacija
  • Iskustvo u razvoju na Unix / Linux platformi
  • Poznavanje nekog od skripting jezika (Scala / Ruby / Python)
  • Iskustvo u razvoju algoritama za distribuirano procesiranje velikih količina podataka (Machine Learning iskustvo je plus)
  • Iskustvo u razvoju na Apache platformi za Search / Data Processing (Hadoop, Mahout, Lucene)

Razvojni tim u Beogradu omogućava inženjerima rad na nekim od najizazovnijih problema današnjice, u okruženju koje verno oslikava duh i kulturu startap kompanija iz Silikonske Doline http://www.vast.com/about/jobs-serbia.html. Probni rad je plaćen i traje 3 meseca.

Prijave slati na e-mail: etf@vast.com