Učešće na jubilarnoj 30. konferenciji “YU INFO”

Od 10. do 13. marta 2024. godine, na Kopaoniku se održala jubilarna 30. nacionalna konferencija iz oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija „YU INFO 2024“ i 14. internacionalna konferencija „International Conference on Information Society and Technology 2024“ (ICIST), uz učešće više od 350 učesnika i 170 radova na srpskom i engleskom. Konferenciju je otvorila ministar nauke, inovacija i tehnološkog razvoja, dr Jelena Begović, koja je napomenula da je ovo najveći događaj u regiji, koji okuplja predstavnike akademske zajednice i biznis sektora i da je to savršena kombinacija. Drugog dana konferencije održan je Inovacioni forum pod sloganom „Srbija, zemlja nauke, zemlja inovacija“, a cilj ovog foruma bio je da okupi sve infrastrukturne subjekte inovacione delatnosti i da podigne njihov kapacitet u oblasti transfera tehnologija. Na forumu je predstavljen digitalni ekosistem Srbije, a bilo je reči i o zaštiti intelektualne svojine, doktoratima u saradnji sa privredom i o tehnološkom preduzetništvu. Konferencija je imala pet glavnih predavača, po pozivu, i 4 tematska panela iz struke. Panel „Trendovi digitalizacije u energetici i mesto i uloga zelene energije u održivosti energetskih sistema“ moderirao je prof. dr Mileta Žarković, a panel „Sajber bezbednost trendovi i izazovi u zaštiti velikih sistema“ moderirao je prof. dr Dražen Drašković, koji je od prošle godine i predsedavajući programskog odbora konferencije „YU INFO“.

Elektrotehnički fakultet u Beogradu i Inovacioni centar Elektrotehničkog fakulteta, na ovoj konferenciji predstavljalo je 20 nastavnika, saradnika, istraživača i studenata doktorskih i master studija, koji su prezentovali 14 naučnih radova, predsedavali sesijama, i učestvovali u drugim aktivnostima ove naučno-stručne konferencije.

• /uploads/attachment/vest/2950/Logo.png
  • /uploads/attachment/vest/2950/yuinfo3.jpg