Poseta delegacije sa Univerziteta Kalifa iz Abu Dabija, Ujedinjeni Arapski Emirati

U periodu od 6. do 8. marta 2024. godine naš Fakultet i Univerzitet posetila je visoka delegacija sa Univerziteta Kalifa iz Abu Dabija, Ujedinjeni Arapski Emirati (eng. Khalifa University, Abu Dhabi, United Arab Emirates). Tokom posete potpisan je okvirni sporazum sa Univerzitetom u Beogradu koji predviđa internacionalnu saradnju kroz mobilnost i razmenu studenta i nastavnika, kao i potencijalna partnerstva kroz zajedničke naučnoistraživačke projekte. Na sastanku na Fakultetu posebno su razmatrani zajednički naučni projekti iz oblasti robotike, elektroenergetike i elektromagnetike, a za koje su gosti izrazili posebno interesovanje.

• /uploads/attachment/vest/2945/slika1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/2945/slika2.jpg