Dodeljena je nagrada projekta MINDtheGEPs za doprinos rodnoj ravnopravnosti u nauci i obrazovanju na ETF-u

Elektrotehnički fakultet je 2021. godine postao partner na HORIZON 2020 projektu MINDtheGEPs, koji za cilj ima podizanje kvaliteta institucija u nauci i obrazovanju kroz promovisanje i unapređivanje aspekata rodne ravnopravnosti. Kao aktivnost na promovisanju rodne ravnopravnosti, u okviru projekta je raspisana nagrada za "doprinos rodnoj ravnopravnosti u nauci i obrazovanju". Nagrada se sastoji iz priznanja i finansijskog dela kao vida prepoznavanja zaposlenih i studenata koji ukazuju na primere dobre prakse i dodatni motiv zaposlenima i studentima Elektrotehničkog fakulteta da aspekte rodne ravnopravnosti uvrste u svoja istraživanja i obrazovne aktivnosti.

Dobitnik nagrade za 2023. godinu je Nadica Miljković, vanredna  profesorica na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Nagradu je uručio prof. Dejan Gvozdić, dekan Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i predsednik Komisije za dodelu nagrade.

• /uploads/attachment/vest/2917/DSC_0242.JPG
  • /uploads/attachment/vest/2917/DSC_0248.JPG