Резултати конкурса ЕТФ БАФА за најбоље дипломске радове 2020. године

На основу Конкурса за награду BAFA USA за најбоље дипломске радове у школској 2019/2020, објављујемо одлуку Комисије за преглед пријављених дипломских радова о награђеним радовима.

Било је 12 кандидата, сви кандидати су задовољили критеријуме услова конкурса, а њихови радови су оцењени високим оценама од стране анонимних, квалификованих рецензената (професори Електротехничког факултета).

Награду за најбољи дипломски рад од по 500 америчких долара, равноправно деле:

Стеван Јокић
за рад чији је наслов
Анализа загревања фотонапонског модула применом методе коначних елемената,
ментор:  др
Жељко Ђуришић, ванредни професор

Стефан Стојановић
CMOS 5G пријемник за 3.6 GHz опсег учестаности са миксером на улазу,
Радивоје Ђурић, ванредни професор

Филип Крајинић
Холографско испитивање Фарадејевог ефекта,
Пеђа Михаиловић, ванредни професор

Марко Цимбаљевић
за рад чији је наслов
Потискивање буке вентилатора адаптивном обрадом аутоматски снимљених аудио сигнала,
Јелена Ћертић, ванредни професор

ЕТФ БАФА ће организовати виртуелни састанак на коме ће наведених четворо добитника награда имати прилике да у краткој презентацији у трајању од по 5 минута по добитнику презентују своје радове члановима ЕТФ БАФА. Сви учесници овог конкурса биће благовремено позвани да се прикључе састанку и обавештени о времену и контакту за виртуелни састанак. Награде ће бити уплаћене студентима на банковни рачун. Честитамо свим добитницима!