Резултати конкурса ЕТФ BAFA 2019. године

На основу Конкурса за награду BAFA USA за најбоље дипломске радове у школској 2018/2019, објављујемо одлуку Комисије за преглед пријављених дипломских радова о награђеним радовима.

Било је 11 кандидата, сви кандидати су задовољили критеријуме услова конкурса, а њихови радови су оцењени високим оценама од стране анонимних, квалификованих рецензената (професори Електротехничког факултета).

Награду за најбољи дипломски рад од по 500 америчких долара, равноправно деле:

Ана Ћупурдија
за рад чији је наслов
Пројектовање подсклопова Доплеровог радара-микроталасног мешача и Вилкинсоновог делитеља снаге,
ментор:  др  Слободан Савић, доцент

Ружица Цветановић
за рад чији је наслов
Простирање електромеханичких таласа у традиционалном електроенергетском систему,
ментор: др Слободан Вукосавић, редовни професор

Владимир Сивчев
за рад чији је наслов
Дизајн ИОТ система за аквизицију, надгледања и обавештавање паметних уређаја,
ментор: др  Милан Поњавић, ванредни професор

Марија Милутиновић
за рад чији је наслов
Препознавање статичких симбола знаковног језика применом конволуционих неуралних мрежа,
ментор: др  Предраг Тадић, доцент

Награде ће се поделити на Балу Електротехничког факултета 29. децембра 2019. који ће се одржати од 20.00 часова у Свечаној сали на првом спрату зграде техничких факултета.

Организација БАФА УСА донела је одлуку о стипендистима за 2019/2020. школску годину са Електротехничког факултета Универзитета у Београду. Добитници стипендија су:

1. Јелена Родић,  трећа година основних академских студија на студијском програму Електротехника и рачунарство, модул Сигнали и системи
  2. Ђорђе Лекић, студент докторских студија на студијском програму Електротехника и рачунарство, модул Енергетски претварачи и погони

Признања стипендистима ће се поделити на Балу Електротехничког факултета 29. децембра 2019. који ће се одржати од 20.00 часова у Свечаној сали на првом спрату зграде техничких факултета.