Упис школске 2016/17. године за студенте основних академских студија

До доношења одлуке о броју остварених ЕСПБ бодова потребних за финансирање из буџета, морамо сачекати са обавештењем и уписом школске 2016/17.  године.

У овом тренутку, да бисмо смањили гужве, можемо почети са уписом студената:

• који су сигурно у статусу самофинансирања, студенти уписани у прву годину студија пре школске 2011/12. године који су изгубили право на финансирање из буџета
  • студената који имају остварено 60 ЕСПБ бодова у школској 2015/16. години и имају сигурно  право на финансирање из буџета.

Упис ових студената обавиће се од уторка, 20. 9. до петка, 23.9. од 11 до 13 часова у Студентском одсеку.

• Студенти, којима зависи статус од пријављених/положених испита у октобарском испитном року, сачекаће унос оцена после испитног рока, када ће бити организован нови термин за упис. О распореду уписа у том термину биће постављено ново обавештење.
  • Студенти студијског програма Електротехника и рачунарство који први пут уписују 2. студијску годину уписују се након извршеног рангирања за модуле, о чему ће бити накнадно обавештени.
  • Студенти студијског програма Софтверско инжењерство који су прву студијску годину први пут уписали у школској 2013/14, 2014/15. и 2015/16. години,   уписују се након извршеног рангирања за буџет, о чему ће бити накнадно обавештени.
  • Студенти који су прву студијску годину први пут уписали школске 2008/2009. године и изгубили статус студента, по основу дужине трајања студија од осам година за завршетак студија, могу поднети молбу за продужетак студија за још два семестра, само ако им је до завршетка студија преостало највише 60 ЕСПБ. Молбе се подносе у Студентском одсеку у време уписа.
  • Студенти који су изгубили статус студента, због истека рока за завршетак студија и они који су изгубили статус студента због неуписивања године, могу поднети молбу за поновни упис на основне академске студије  (детаљније обавештење на крају текста)
  • Студенти који желе да поднесу молбу за промену модула подносе молбу у  Студентском одсеку (члан 42 Правилника о основним академским студијама)
  • Студенти који желе да поднесу молбу за ослобађање дела школарине подносе молбу  у тренутку уписа у Студентском одсеку

Студенти материјално угрожених породица који подносе молбу за ослобађање дела школарине уз молбу (купује се у скриптарници Факултета и заокружује максимално ослобађање 50%; стварни проценат ослобађања зависиће од просечног месечног прихода) подносе и уверење о просечном месечном приходу по члану домаћинства за период од 1. јануара до 30. јуна 2016. године (издаје надлежни општински орган у месту пребивалишта студента). Студенти који због смрти чланова уже породице у школској 2015/16 подносе молбу за ослобађање школарине у износу 100% подносе фотокопије одговарајућих докумената (оригинал на увид). Студенти уписани први пут у прву студијску годину у школској 2016/17. години немају право ослобађања дела школарине на основу материјалног статуса.

Студенти који долазе на упис треба обавезно да провере да ли су им све оцене унете, уколико су им оне битне за дефинисање статуса.

Пре уписа студенти су у обавези да на својим сервисима провере све податке, посебно шифре положених испита у односу на наставни план по коме студирају.

Од ове школске године пре уписа студенти су у обавези да преко својих сервиса попуне електронски уписни лист образац ШВ 20.

Папирни обрасци за упис се не попуњавају.

За упис је потребно:

• индекс
  • уплатница за Универзитет у износу од 100 динара, коју плаћају сви студенти
  • уплатница за Универзитет у износу од 1.000 динара, коју плаћају студенти који се уписују у статусу самофинансирања. (ови студенти могу објединити уплату „за Универзитет“ и уплатиту обе ставке у укупном износу од 1.100 динара на једној уплатници).

Уплата се врши на жиро рачун Електротехничког факултета број 840-1438666-48, модел 97, са позивом на бр. 80200; сврха: “за Универзитет“.

Напомене:

• Приликом уписа, самофинансирајући студенти не подносе доказ о уплати прве рате школарине. Рок за уплату прве рате школарине је 31. октобар 2016. године.
  • После обављеног уписа студенти преко својих студентских сервиса бирају предмете које желе да упишу за јесењи семестар школске 2016/17. године, о чему ће бити постављено посебно обавештење.
  • Студенти који се сами финансирају, на основу предрачуна (после избора предмета), а по упутству за електронско плаћање, плаћају рате по утврђеној динамици.
  • Школарина за основне студије за школску 2016/17. годину, за студијски програм Електротехника и рачунарство износи 108.000 динара. За прво праћење предмета цена је 1.800 динара по кредиту, а за поновно праћење предмета цена је 1.200 динара по кредиту.
  • За студијски програм Софтверско инжењерство школарина износи 243.500 динара. Цена кредита за прво и за поновно праћење предмета је 4.058 динара.

Упис студената који су изгубили статус студента

На основу чл. 94 Закона о високом образовању студенти који су изгубили статус студента:

• по основу истека законског рока за завршетак студија
  • због неуписивања школске године

могу се поново уписати на основне академске студије без полагања пријемног испита, ако су положили све испите прве године студија, односно остварили најмање 60 ЕСПБ бодова.

Ови студенти подносе молбу за поновни упис на основне академске студије и признавање положених испита (формулар за молбу из скриптарнице Факултета).

Одлуку о признавању положених испита доноси Комисија за студије првог степена.

Уз молбу студенти подносе и документа за упис:

• нови индекс
  • 2 попуњена пријавна листа (образац ШВ-20)
  • 2 фотографије (једна за индекс а друга за нови досије)
  • уплатницa „за Универзитет“ на 1100 динара
  • Доказ о уплати за поновни упис у износу од 10.000 динара (према ценовнику Факултета)

Уплате се врше на жиро рачун Факултета број 840-1438666-48, модел 97, позив на број 80200.