Интерфејс мозак машина: Налази основних истраживања

Време22. јун 2011. 15:00
ПредавачПрофесор др Милош Р. Поповић, Институт за Биоматеријале и Биомедицинско Инжењерство, Универзитет у Торину
Местосала 61

Публика:

Сви заинтересовани професори, асистенти и студенти

Домаћин:

Лабораторија за биомедицинско инжењерство и технологије БМИТ (www.bmit.etf.rs)

Укратко о теми:

Намена ове студије била је да се истражи могућност коришћења записа електрокортикографије (енг. Electrocorticography-ECoG) са subdural-них електрода постављених изнад моторног дела мождане коре у циљу идентификације кретења горњих удова код човека. Посебно, смо покушавали да индентификујемо из ECoG записа да ли би смо могли да утврдимо коју врсту покрета је испитаник изводио током експеримента. Од две особе које су имале subdural-не електроде имплантиране изнад моторног дела коре мозга захтевано је да изводе разне покрете са горњим удовима са супротне стране у односу на имплантиране електроде. ECoG сигнали и кинематика горњих удова су били регистровани док су учесници изводили покрете руком. Резултати ове студије указују да се са прецизношћу од 89% може установити изведени покрет коришћењем само четири EСoG сигнала.

Више информација можете наћи у прилогу.