Позиције за студенте докторских студија за рад на АТЛАС експерименту на LHC-у

Сарадници Лабораторије за физику високих енергија из Института за физику у Београду,учествују у АТЛАС експерименту на Великом хадронском колајдеру у ЦЕРН-у у Женеви.

Задатак АТЛАС експеримента је да трага за новим честицама и феноменима на највишим енергијама постигнутим на акцелераторима и одговори на најосновнија питања у физици честица. Посебан изазов експеримента је компјутинг који обухвата развој АТЛАС софтвера и нове методе за анализу 1 Pbyte података на годишњем нивоу.

У групи постоји неколико упражњених позиција за младе и амбициозне студенте који задовољавају услове за упис на докторске студије.

За рад на АТЛАС експерименту неопходно је научити ОО/C++ програмирање и Linux, а за све додатне информације обратите се на следећу адресу или е-пошту:

Институт за физику
Прегревица 118, 11080 Београд