Учешће чланова нашег колектива на Трећој српској интернационалној конференцији из примењене вештачке интелигенције

Универзитет у Крагујевцу је од 23. до 24. маја 2024. године организовао Трећу српску интернационалну конференцију из примењене вештачке интелигенције. Више од 150 учесника конференције имало је прилику да слуша интересантне научне радове који су примењивали вештачку интелигенцију у здравству, едукацији, енергетском сектору, паметним инфраструктурама, обради природног језика, финансијама и берзанском пословању, и другим областима.

Наставници, сарадници, истраживачи и студенти Електротехничког факултета у Београду презентовали су својих 10 истраживачких радова. Радове су презентовали наши запослени др Дражен Драшковић, др Марко Мишић, маст. инж. Младен Бановић, маст. инж. Јелица Цинцовић, маст. инж. Предраг Обрадовић, научни сарадник Ненад Королија, као и студенти мастер и докторских академских студија, Ана Додиг, Кристина Јовановић, Александар Цветковић и Ђорђе Нешковић.

Као један од 3 најбоља рада конференције у категорији младих аутора, одабран је рад под насловом „Applied Artificial Intelligence in detecting Hate Speech“, чији су аутори мастер инж. Јелица Цинцовић, др Урош Раденковић, мастер инж. Марко Мићовић, мастер инж. Адриан Милаковић, др Владимир Јоцовић и др Дражен Драшковић.

Посебно смо поносни и што су бивши дипломци нашег факултета, сада уважени професори на угледним универзитетима у иностранству, били главни предавачи ове конференције - проф. др Борко Фурхт (са Research Center Florida Atlantic University, Boca Raton, Florida, USA) и проф. др Емил Јованов (са University of Alabama in Huntsville, USA).

• /uploads/attachment/vest/2990/Picture1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/2990/Picture2.jpg