Патријарх Порфирије уручио стипендије студентима завршних година факултета оснивача Универзитета у Београду

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије уручиo je 15. фебруара 2024. године, на свечаности у крипти храма Светог Саве стипендије одабраним студентима завршних година Медицинског, Електротехничког, Правног, Филозофског, Богословског и Машинског факултета, који су одабрани на конкурсу.

Патријарх је истакао да су просвета, просвећивање и образовање у самој природи Цркве. Његова Светост је нагласила да просвета представља један од најважнијих сегмената сваког друштва и сваког народа и да је Црква увек и покровитељ и инспиратор и она која води бригу о школи и образовању. Његова Светост, као предстојатељ Српске Цркве и универзитетски професор, наставио је традицију српских архијереја и патријараха у помагању школовања младих. Награђена студенткиња Електротехничког факултета је Марија Поповић са модула за Рачунарску технику и информатику.

Више о додели стипендија можете прочитати на следећем линку:

• /uploads/attachment/vest/2936/Picture1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/2936/Picture2.jpg