Проналазаштво Београд 2023 - награда

На овогодишњој

37. МЕЂУНАРОДНОЈ ИЗЛОЖБИ ПРОНАЛАЗАКА, НОВИХ ТЕХНОЛОГИЈА И ИНДУСТРИЈСКОГ ДИЗАЈНА, СЛОГАН „ИНОВАЦИЈЕ И ПРЕДУЗЕТНИШТВО”, ПРЕДУЗЕТНИШТВО - БЕОГРАД 2023, одржаној од 13 до 16.јуна у Етнографском музеју у Београду,

додељена је награда:

GRAND-PRIX

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ: ИХТМ - ИНСТИТУТ ОД НАЦИОНАЛНОГ ЗНАЧАЈА, ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКИ ФАКУЛТЕТ, ТЕХНОЛОШКО-МЕТАЛУРШКИ ФАКУЛТЕТ, МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ

СИСТЕМ И ПОСТУПАК АУТОМАТСКЕ КЛАСИФИКАЦИЈЕ УВ/ВИС СИГНАЛА РАДИ ДИЈАГНОСТИКЕ БИЛИЈАРНЕ ЦИРОЗЕ И ЊИХОВА ПРИМЕНА

Аутори:

Милка Аврамов-Ивић (ИХТМ - Институт од националног значаја, Београд), Ана Гавровска (Електротехнички факултет, Београд), Драган Вуковић (Медицински факултет, Београд), Душан Мијин (Технолошко-металуршки факултет, Београд), Слободан Петровић (Технолошко-металуршки факултет, Београд), Бранинир Рељин (Електротехнички факултет, Београд), Ирини Рељин (Електротехнички факултет, Београд), Милан Миливојевић (Електротехнички факултет, Београд), Сања Стевановић (ИХТМ - Институт од националног значаја, Београд), Јелена Ловић (ИХТМ - Институт од националног значаја, Београд).

Проналазак је један од резултата међународног ЕУРЕКА пројекта: “Digital device for UV/VIS signal classification in diagnostics of benign diseases and tuberculosis (E!13086-DIDIB)” који су четири институције Универзитета у Београду: ИХТМ - Институт од националног значаја, Електротехнички факултет, Технолошко-металуршки факултет и Медицински факултет реализовале за време пандемије Covid 19.

• /uploads/attachment/vest/2806/sl1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/2806/sl2.jpg