Упис за студенте који су изгубили статус студента због истека законског рока за завршетак студија

Упис студената који су изгубили статус студента

Студенти који су изгубили статус студента по основу истека законског рока за завршетак студија (чл. 94 Закона о високом образовању) могу се поново уписати на основне  академске студије, без пријемног испита, ако су положили све испите прве године студија и остварили 60 ЕСПБ, и то :

1. Генерација студената који су  уписали први пут прву годину студија школске 2006/07. године и изгубили су статус студента, уписују се поново на основне академске студије.
  2. Генерација студената који су  први пут уписали  прву годину студија школске 2007/08. године и у законском року за завршетак студија нису остварили  180 ЕСПБ, уписују  се поново на основне академске студије

Ови студенти подносе молбу за поновни упис на основне академске студије и признавање положених испита (формулар за молбу из скриптарнице Факултета).

Одлуку о признавању положених  испита доноси Комисија за студије првог степена.

Признати испити се плаћају према броју кредита. Обавештење о висини цене кредита биће почетком следеће недеље.

Уз молбу студенти подносе и документа за упис:

• нови индекс
  • 2 попуњена пријавна листа (образац  ШВ-20)
  • 2 фотографије (једна за индекс а друга за нови досије)
  • уплатнице „за Универзитет“ на 1500 и 100 динара. Уплата се врши на жиро рачун Факултета број 840-1438666-48, модел 97,  позив на број 80200
  1. Генерација студената који су  први пут уписали  прву годину студија школске 2007/08.  године, којима је истекао рок за завршетак студија, а  до завршетка студија им је остало мање од 60 ЕСПБ, подносе молбу за продужетак студија за 2 семестра. Уз молбу доносе и документа за упис:
    • 2 попуњена пријавна листа, образац  ШВ 20
    • уплатнице „за Универзитет“ на 1500 и 100 динара. Уплата се врши на жиро рачу Факултета број 840-1438666-48, модел 97 позив на број 80200

Молбе и документа за упис подносе се у Студентском одсеку од понедељка, 28. септембра до четвртка, 01. октобра 2015. године, од 11 до 14 часова.