Упис школске 2015/16. године за студенте основних студија

Упис почиње у понедељак, 14.09.2015. године.

Студенти који долазе на упис треба обавезно да провере да ли су им све оцене унете, ако су им оне битне за дефинисање статуса, буџет или самофинансирање, приликом уписа.

За студенте по новом Закону упис ће бити омогућен само ако су попунили студентске анкете.

Упис ће се вршити од 11 до 14 часова у Студентском одсеку.

Самофинансирајући студенти који нису измирили своје новчане обавезе према Факултету током 2014/15. школске године, морају да то обаве пре уписа.

Студенти студијског програма Електротехника и рачунарство који први пут уписују 2. студијску годину уписују се након извршеног рангирања за модуле, о чему ће бити накнадно обавештени.

Студенти студијског програма Софтверско инжењерство који су прву студијску годину први пут уписали у школској 2012/13, 2013/14.  и  2014/15. години,  а стекли су право на рангирање за буџет,  уписују се  наког извршеног рангирања за буџет,  о чему ће бити накнадно обавештени.

Студенти који су прву студијску годину први пут уписали школске 2007/2008.  године и изгубили статус студента, по основу дужине трајања студија од  8 година за завршетак студија, могу поднети молбу за продужетак студија за још два семестра, само ако им је до завршетка студија преостало највише  60 ЕСПБ.   Молбе се подносе у Студентском одсеку у време уписа.

Студенти који су изгубили статус студента, због истека рока за завршетак студија, могу поднети молбу за поновни упис на основне академске студије. Молбе се подносе у Студентском одсеку. Обавештење за ове студенте биће накнадно објављено.

Студенти који су први пут уписали прву годину студија школске 2011/2012. године немају право буџетског финанасирања. Изузетно,  ова  генерација студената,  који су у школској 2014/15. години били у статусу финансирања  из буџета, задржавају право финансирања из буџета и у школској 2015/16. години.

Студенти који желе да поднесу  молбу за ослобађање дела школарине и молбу за промену модула морају то да учине у тренутку уписа.

Студенти материјално угрожених породица који подносе молбу за ослобађање дела школарине уз молбу (купује се у скриптарници и заокружује максимално ослобађање 50%; стварни проценат ослобађања зависиће од просечног месечног прихода) подносе и уверење о просечном месечном приходу по члану домаћинства за период од 1. јануара до 30. јуна 2015. године (издаје надлежни општински орган у месту пребивалишта студента). Студенти који због смрти чланова уже породице у школској 2014/15 подносе молбу за ослобађање школарине у износу 100% подносе фотокопије одговарајућих докумената (оригинал на увид). Студенти уписани први пут у прву студијску годину у школској 2015/16. години немају право ослобађања дела школарине на основу материјалног статуса.

Распоред уписа

Понедељак и уторак, 14. и 15. Септембар, од 11 до 14 часова

Упис 1, 2. (они који обнављају другу студијску годину), 3. и 4. студијске године у статусу самофинансирања.

Среда и четвртак, 16. и 17. Септембар, од 11 до 14 часова

Упис студената на терет буџета за студијски програм Електротехника и рачунарство, без обзира коју студијску годину уписују (осим студената који први пут уписују другу студијску годину)

• Студенти који су се први пут уписали на прву студијску годину у 2012/13., 2013/14. школској години и у школској 2014/15. остварили најмање 48 ЕСПБ
  • Студенти који су се први пут уписали на прву студијску годину у 2012/13., 2013/14., 2014/15. школској години и у школској 2014/15. остварили најмање 46 ЕСПБ, и који до сада нису користили стручну праксу (2ЕСПБ) за остваривање буџетског услова (упис стручне праксе ће се радити на самом упису)

Петак, 18. Септембар, од 11 до 14 часова

Упис студената по старом закону.

Молимо студенте да се придржавају термина за упис. Уколико оцене из септембарског испитног рока не буду унете до предвиђених термина за упис, упис ће бити омогућен и после ових термина.

За упис је потребно:

• индекс
  • 2 пријавна листа ШВ-20
  • уплатница за Универзитет у износу од 100- динара, коју плаћају сви студенти
  • уплатница за Универзитет у износу од 1.500- динара, коју плаћају сви студенти који се уписују у статусу самофинансирајућих студената.  Уплата се врши  на жиро рачун Електротехничког факултета  број 840-1438666-48 , модел 97,  са позивом на бр.  80200; сврха:“ за Универзитет“.
    Надокнаду за Универзитет плаћају и студенти студијског програма Софтверско инжењерство који примају стипендије, односно који су  ослобођени плаћања школарине.

Напомене:

• Студенти се уписују у статусу студента који се финансира из буџета или се сам финансира.
  • Приликом уписа се дефинише статус студента.
  • Приликом уписа, самофинансирајући студенти не подносе доказ о уплати прве рате школарине. Рок за уплату прве рате школарине је 31. октобар 2015. године.
  • После обављеног уписа студенти преко својих студентских сервиса бирају предмете које желе да упишу за јесењи семестар школске 2015/16. године.
  • Студенти који се сами финансирају, на основу предрачуна, после избора предмета, а по упутству за електронско плаћање, плаћају рате по утврђеној динамици.
  • Школарина за основне студије за школску 2015/16. годину, за студијски програм Елекротехника и рачунарство  износи 108.000 динара. За  прво праћење предмета цена кредита је 1.800 динара по кредиту, а за поновно праћење предмета цена кредита је 1.200 динара  по кредиту.
  • За студијски програм Софтверско инжењерство школарина износи 243.500 динара. Цена кредита за предмете, и за прво и поновно праћење, је 4.058 динара.