Универзитетска радна пракса у градским предузећима

Тражите праксу? Желите радно искуство у струци?

Београд, 7.април 2010. – Универзитет у Београду и Градска Управа града Београда позивају студенте Универзитета у Београду са Машинског, Електротехничког, Грађевинског, Правног, Саобраћајног, Економског, Факултета организационих наука, Математичког, Архитектонског, Шумарског, Филозофског, Филолошког, Факултета политичких наука, Рударско-геолошког, Географског, Факултета спорта и физичког васпитања, Факултета безбедности, студенте Универзитета Уметности са Факултета драмских, музичких и примењених уметности и студенте Високе туристичке и Београдске пословне школе да се укључе у програм Универзитетске радне праксе и пријаве на отворене позиције у градским предузећима.

У програму Универзитетске радне праксе у јавним и јавним комуналним предузећима учествује 20 градских предузећа у којима ће преко 130 студената завршних година и апсолвената имати прилику да обави шестомесечну стручну праксу уз подршку ментора почевши од друге половине маја 2010. године.

Пријављивање се врши попуњавањем електронског формулара на сајту Универзитетског Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду  www.razvojkarijere.bg.ac.rs. На истом месту налази се и интегрални текст конкурса који садржи детаљне описе и услове за сваку позицију као и водич кроз конкурс припремљен ради лакшег проналажења жељене позиције за обављање праксе. Моле се кандидати да на време припреме уверење о редовном студирању, које им је неоходно приликом пријављивања. Рок за пријаве истиче 25.априла 2010. године у поноћ

Програм се реализује на основу Протокола о сарадњи у области организовања и реализовања универзитетске праксе студената у јавним и јавним комуналним предузећима града Београда који су данас свечано потписали Ректор Универзитета у Београду проф.др Бранко Ковачевић и Градоначелник града Београда, господин Драган Ђилас.

Универзитетски Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду организоваће јавно представљање конкурса за студенте у уторак 13.04.2010. у амфитетру 2 „Слободан Јовановић“ на Правном факултету у 13 часова. Позивамо све заинтересоване студенте да искористе ову прилику и сазнају више о процедури пријављивања, траженим профилима и свим додатним детаљима.