ASW - praksa

ASW Inženjering je jedna od vodećih srpsko-crnogorskih kompanija u oblasti razvoja, integracije i implementacije složenih informacionih sistema i njihove primene u oblasti telekomunikacija, trgovine, proizvodnje, administracije u organima uprave, te proizvodnje i snabdevanja energijom. U razvoju svojih proizvoda ASW Inženjering primenjuje savremena dostignuća u oblasti informacionih tehnologija.( http:// www.asw.eu )

Kao učesnik prakse u ASW Inženjeringu bićeš deo tima koji realizuje realni projekat za industriju. Bićeš mentorisan od strane ljudi iz naše firme. Naučićeš kako izgleda proizvodnja softvera u Srbiji od ASW eksperta. Mi smo mala kompanija, tako da ćeš ceo ciklus proizvodnje softvera sagledati na jednom mestu. Znači ne samo kodiranje, već i testiranje, marketing, prodaju, dokumentaciju, korisničku podršku, i korisniči interfejs.

Ovde su navedeni neki od skorašnjih projekata u kojem su učestvovali studenti :

• On-line upravljanje parking službom i plaćanje parkinga putem SMS-a - ASW Parking Sistem (struts, oracle, iBatis, ...).
  • Modul MMS Interworking u okviru podsistema Interkonekcija (Billing Sistem)- (Java swing, oracle).
  • Modul za podršku u radu terenskih komercijalista na PDA (Handhold) uređajima, koji se vezuju na ASW ERP SYSTEM (HSQL baza, J9 VM, swt interfejs).
  • Modul ASW ERP sistema za Touch Screen kase u maloprodajnim objektima (PostgreSQL, Java)

U ASW Inženjeringu, ti dajemo priliku da učestvuješ u velikim projektima i očekujemo da daš značajan doprinos. Ako ti ovo odgovara prijavi se. Konkurs za prijem CV-a počinje od 13.08.2007 i traje do 24.08.2007. Dužina trajanja prakse zavisi od trenutnog projekta i zajedničkog dogovora.

Zahtevi

Tražimo dobre studente informatike - ETF, PMF, FON. Takođe, možete nam dokazati da ste dobri programeri , iako niste dobri studenti. Prednost će se dati studentima završnih godina.

Benefit

Iskustvo, izrada diplomskog rada, stipendija. Mogućnost dalje saradnje.

Prijava

Pošaljite CV na email (office@asw.eu). CV treba da bude uWord ili PDF formatu. U subject navedite konkurs – praksa. U pismu objasnite zašto baš vi odgovarate za ovaj posao. Ako imate web sajt pošaljite nam URL.

Tehnologija razvoja i razvojni alati – ASW Inženjering

U razvoju softverskih proizvoda, ASW se rukovodi sledećim odrednicama

• Open Source
  • Portabilnost
  • Skalabilnost
  • Interoperabilnost
  • Standardi

ASW u razvoju koristi Open Source platforme, alate i tehnologije (Linux, Apache Tomcat...).

Veliki trud se ulaže da se postigne portabilnost naših proizvoda između različitih platformi (Linux/Windows).

Softverski proizvodi razvijeni od strane ASW-a se mogu primijeniti kako kod kompanija male i srednje veličine tako i kod velikih poslovnih sistema.

Elementi razvoja

Planiranje i menadžment

• Project Management
  • Interna dokumentacija(dot Project)