Osnovan Centar za nanostrukture, nanoelektroniku i nanofotoniku (C3N)

U sredu 9.3.2005. godine ministar za nauku Republike Srbije dr Aleksandar Popović posetio je fakultet i upoznao se sa istraživanjima koja se na njemu rade. Tom prilikom otvoren je Centar za nanostrukture, nanoelektroniku i nanofotoniku (C3N), čije je opremanje pomoglo Ministarstvo nauke i zaštite životne sredine.

U Centru za nanostrukture, nanoelektroniku i nanofotoniku (C3N) predvidjen je rad u oblasti simulacije i modelovanja poluprovodničkih struktura nanometarskih dimenzija i komponenata koje su bazirane na njima. Obezbedjen je prostor i oprema za rad za 3 studenta ili postdiplomca, koji neophodno obrazovanje dobijaju na Odseku za fizičku elektroniku kroz niz predmeta u kojima se obrađuju nanotehnologije, nanostrukture i nanokomponente. Svrha osnivanja Centra je organizacija i podsticanje istraživanja u navedenim oblastima, u skladu sa svetskim trendovima.