Презентација студентског такмичења SMARTUP и студентских пракси Schneider Electric

Време19. октобар 2023. 17:00 - 18:00
ПредавачМарина Обреновић, Кристина Ивеља
ОрганизаторSchneider Electric
МестоАмфитеатар 65

Апстракт предавања:

Schneider Electric вас позива на упознавање!

Који су трендови у енергетици, шта је сада фокус, чиме се бавимо и како је то повезано са одрживошћу?

Представићемо и наше програме за студенте на које ћете имати прилике да се пријавите:

SMART UP такмичење за студенте завршних година смера енергетика

Стипендије и праксе у Schneider Electric Hub развојном центру у Београду и Новом Саду.

О компанији:

Ми у компанији Schneider верујемо да је приступ енергији и дигиталном свету основно људско право. Подстичемо све да максимално искористе своју енергију и ресурсе, у складу са нашим слоганом Life Is On свуда, за свакога, у сваком тренутку.

Обезбеђујемо дигитална решења у области енергетике и аутоматизације у циљу ефикасности и одрживости. Комбинујемо водеће светске технологије, аутоматизацију у реалном времену, софтвере и услуге у домену енергетике у интегрисаним решењима за домаћинства, зграде, data центре, инфраструктуру и индустрију.

У Србији се налази Schneider Electric Hub за истраживање, развој и инжењеринг софтвера у области управљања електроенергетским системима, јединствен у свету. Hub, који је од 2019. године део Schneider Electric компаније, окупља преко 1000 стручњака из области енергетике и рачунарства и има вишегодишњу сарадњу са универзитетима, електродистрибутивним компанијама, произвођачима електричне енергије и ИТ интеграторима широм света.