Статичка меморија: Варијације у простору и времену

Време06. јул 2011. 15:03
ПредавачБоривоје Николић
Professor, Department of EECS University of California at Berkeley
Местосала 61

Садржај:

Варијације у технологији представљају велики проблем за исправни рад статичке меморије (SRAM) у VLSI чиповима. Ово предавање представља методе карактеризације варијација у меморији мерењем статичких и динамичких маргина шума на великом броју ћелија. Експериментални резултати су прикупљени са чипова пројектованих у 45nm CMOS технологији.

Предавач:

Боривоје Николић je дипломирао и магистрирао на ЕТФ-у у Београду 1992. и 1994. године респективно, где је неко време радио као асистент. Докторирао је на University of California at Davis 1999. године. Након тога је почео да предаје на University of California, Berkeley, где је сада редовни професор. Тренутно је и продекан за докторске студије, као и научни директор у Berkeley Wireless Research Center. Бави се пројектованјем дигиталних и аналогних интегрисаних кола, као и VLSI имплементацијом комуникационих и алгоритама за обраду сигнала.