Kako smo napravili Teslin transformator i zašto

Време12. децембар 2006. 19:00
Предавачprof. Jovan Cvetić
Местоsala 70

IEEE Education Society Chapter SCG, u saradnji sa IEEE Student Branch Beograd, organizuje 12.12.2006. u 18h u sali 70 Elektrotehničkog fakulteta, predavanje prof. dr Jovana Cvetića

"Kako smo napravili Teslin transformator i zašto"

Na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, pod rukovodstvom prof. dr Jovana Cvetića, tim studenata napravio je veliki Teslin transformator koji je bio glavni eksponat Tesline izložbe u Galeriji Srpske Akademije nauka. Akcenat predavanja prof. Cvetića biće na projektnim i praktičnim aspektima konstrukcije ovog uredjaja, njegovoj primeni, kao i na iskustvima u rukovođenju timom studenata na izradi složenih projekata.

Predavanje ce uključiti i praktičnu demonstraciju rada transformatora koji će za ovu priliku biti prenet iz depoa SANU.

Foto galerija sa predavanja