Sistem modularnih programabilnih visokonaponskih napajanja

Време17. август 2005. 15:00
Предавачdipl. ing. Zoran Miletić
МестоInstitut Mihajlo Pupin, Velika sala

Prezentacija daje prikaz sistema umreženih modularnih programabilnih visokonaponskih napajanja namenjenih za napajanje i kontrolu sondi i alata za ispitivanje bušotina u naftnoj industriji. Biće prikazani detalji strukture modula napajanja koji se sastoje od višestepenih prekidačkih konvertora kao i detalji vezani za upravljanje. Posebna pažnja biće posvećena strukturi i organizaciji softvera kao i softverskim alatima korišćenim u razvoju.

U posebnom dodatku nakon prezentacije biće govora o tipičnoj organizaciji razvojnih ("high-tech") kompanija i procesu razvoja.

Zoran Miletić, diplomirani inženjer elektrotehnike, završio je Elektrotehnički fakultet u Beogradu, smer Automatika. Bio je višegodišnji razvojni saradnik Instituta "Mihajlo Pupin" - Automatika, gde je radio na razvoju i integraciji uređaja i sistema u procesnoj industriji. Trenutno radi kao vodeći razvojni inženjer - vođa projekta internacionalne kompanije Xantrex Technology, Inc. iz Vankuvera.