ОазА1 за иновације Придружи се А1 IoT пракси и стварај паметне градове

Како А1 да промени градове у процесу дигитализације?

Са развојем Internet of things градови су постали паметни системи који живе и комуницирају са људима. Али да бисмо градове што боље прилагодили нама технологија није довољна. Потребни су људи са иновативним идејама.

А1 жели да отвори простор за младе, образоване људе који се баве науком, имају визију како да промене градове на боље и верују да појединац помоћу технологије може да учини велике ствари.

Колико пракса траје?

6 месеци, са пола радног времена, почевши од августа 2022.

Шта је циљ праксе?

А1 као компанија прати најсавременије технолошке трендове, поседује велико искуство у вези са мрежним технологијама и веома добро познаје навике својих корисника. Као такви, можемо и желимо да будемо део иновативног IoT екосистема.

Твоје знање нам је потребно како би креирали комерцијално IoT решење које ће унапредити живот у градовима. У идеалном сценарију, решење које ћеш развијати као део тима практиканата имало би иновативни хардверски и апликативни део, али могуће је радити и на унапређењу већ постојећих

решења.

А1 ће ти пружити сву потребну техничку, технолошку и експертску помоћ, укључујући и ментора са којим ће твој тим радити на решењу, од иницијалне идеје до реализације.

Шта је потребно да постанеш део праксе?

Студент си завршне године основних или мастер студија на Електротехничком факултету, Факултету организационих наука, Саобраћајном факултету, Машинском факултету, Факултету техничких наука или Вишој електротехничкој

школи, а твоје вештине и интересовања су: иновације, програмирање, електроника, мрежне технологије и IoT.

Тим ће се састојати од инжењера различитих профила: ИТ инжењера, инжењера електронике и телекомуникација.

Какав је оквирни план праксе?

1. Уводни део (2 недеље): упознавање са компанијом и едукација
  2. Фаза истраживања и валидација идеје (45 дана)
  3. Дефинисање прототипа (2 месеца)
  4. Имплементација (2 месеца)

Пријави се на следећем линку:

Придружи нам се! Можда баш тебе тражимо!

Пошаљи нам пријаву до 19.06.2022. године.

• /uploads/attachment/vest/2560/a1.png