Позив за обављање стручне праксе

Позив за обављање стручне праксе у области грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре

Поштовани студенти,
Уколико током ове школске године имате обавезу да обавите стручну праксу (предвиђену вашим студијским програмом) обавештавамо вас да је отворен позив за пријављивање за обављање праксе у области грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.

На иницијативу Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду и захваљујући исказанoj спремности Министарства да се одазове позиву, остварена је сарадња у области организовања и реализовања стручне праксе студената Универзитета у Београду у секторима и органима Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, јавним предузећима и стручним установама над којима надзор над радом врши Министарство. Програм праксе се реализује у три циклуса током годину дана, а у другом, актуелном циклусу планирано је укупно 141 место.

Где студенти могу да обаве праксу: У другом циклусу за студенте техничких факултета Универзитета у Београду отворена су места у следећим организацијама: Сектори унутар Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, Републички геодетски завод, Грађевинска дирекције Србије, Институт за путеве, Саобраћајни институт ЦИП, Инфраструктура Железнице Србије, Путеви Србије, Агенција за управљање лукама, „AirSERBIA“, Агенција за безбедност саобраћаја, Управа за утврђивање способности бродова за пловидбу, Управа за транспорт опасног терета, Дирекција за железнице, Дирекција за водне путеве, ЈАТ Техника, Аеродром Никола Тесла Београд, Контрола летења Србије и Црне Горе СМАТСА.

Пријављивање: Пријављивање за први циклус траје до 15. фебруара 2017. године и врши се искључиво електронским путем на порталу www.studentskapraksa.com. Потребно је да студент направи кориснички налог у зони за студенте и дода своју биографију, а затим да одабере жељену позицију за праксу и изврши пријаву. Уколико студент се студент већ регистровао на порталу, довољно је да се улогује и пријави за праксу која га занима.

Селекција: Селекцију пријављених кандидата обавиће супервизори праксе из наведених организација које ће благовремено контактирати пријављене кандидате.

Период и дужина обављања праксе: Студенти који буду одабрани за обављање праксе у првом циклусу, моћи ће да обаве праксу током периода од 1. марта 2017. до 1. јуна 2017. године. Трајање праксе биће дефинисано за сваког студента у складу са захтевима одговарајућег студијског програма.

ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКИ ФАКУЛТЕТ
ОТВОРЕНЕ ПОЗИЦИЈЕ У ДРУГОМ ЦИКЛУСУ
(1. март 2017. - 1. јун 2017.)

Дирекција за железнице 1 (електрон.)
Air SERBIA
HR системи и извештавање 1
Техника 3
Контрола летења Србије и Црне Горе СМАТСА 1