Institutu Lola potreban istraživač pripravnik

Glavno opredeljenje LOLA Instituta je primena savremenih naučnih saznanja u industrijskoj praksi i integrisanje rezultata naučnoistraživačkih projekata u razvoju novih proizvoda i tehnologija za svetsko tržište. LOLA Institut kontinuirano neguje tradiciju najbolje inženjerske prakse i nastavlja je shodno novim naučnim i tehnološkim saznanjima. Naš kolektiv čine kako iskusni, tako i mladi istraživači - doktori nauka, magistri, diplomirani mašinski i elektro inženjeri, kompetentni da primene naučna znanja u industriji i brzo i efikasno rešavaju probleme.

Našem timu, koji se bavi razvojem upravljačkih sistema za industrijske robote i mašine alatke, potreban je:

ISTRAŽIVAČ PRIPRAVNIK

do 30 godina starosti, u skladu sa Zakonom o naučnoistraživačkoj delatnosti, za rad na razvoju programskih jezika i upravljačkih sistema za industrijske robote i mašine alatke

Uslovi:

• Završene petogodišnje studije (ETF), sa prosečnom ocenom najmanje 8.00;
  • Odlično poznavanje objektno orijentisanog programiranja u programskom jeziku C++;
  • Poznavanje UML-a i projektnih obrazaca;
  • Poznavanje programskih prevodilaca;
  • Znanje engleskog jezika.

Posebno će se vrednovati:

• Rad na Linux/Unix operativnim sistemima;
  • Poznavanje Qt framework-a, OpenGL-a i CORBA protokola;
  • Tehnike programiranja u realnom vremenu.

Nudimo:

• Kontinuirano stručno i naučno usavršavanje;
  • Učešće u nacionalnim i evropskim naučnim projektima;
  • Rad u prijatnom i dinamičnom okruženju;
  • Rad na razvoju savremenih upravljačkih sistema za programiranje i upravljanje industrijskih robota, mašina alatki i uređaja za dinamičku simulaciju leta borbenih aviona.

Ako ste zainteresovani da se priključite našem razvojnom timu, pozivamo Vas da pošaljete radnu biografiju (CV) na e-mail: milica.isailovic@li.rs, najkasnije do 30.04.2015. godine.

Kontaktiraćemo samo kandidate koji uđu u uži izbor.