Конкурси у CERN-у за студенте електротехнике свих профила

Представници Европске организације за физику честица (CERN) одржали су 18. новембра 2014. у Ректорату Универзитета у Београду презентацију о могућностима усавршавања студената технике у CERN-у. Истакнута је посебна отвореност конкурса за студенте ЕТФ-а свих профила. Из приложене презентације се може уочити да поред примењене физике, значајно место у активностима CERN-а заузима рачунарство и информатика, електроника и остале области електротехнике.

С обзиром да је Србија чланица CERN-а, она може да рачуна на значајна средства за стипендирање њених студената. Број апликација студената електротехнике је, међутим, до сада био недовољан. Стога се позивају сви студенти ЕТФ-а, посебно основних студија и они који завршавају мастер студије, да искористе отворене могућности стипендирања у CERN-у.

Знање физике честица није услов за добијање стипендије!

Преузмите презентацију