ЛОЛА Институт: потребан ИСТРАЖИВАЧ

Главно опредељење ЛОЛА Института је примена савремених научних сазнања у индустријској пракси и интегрисање резултата научноистраживачких пројеката у развоју нових производа и технологија за светско тржиште. ЛОЛА Институт континуирано негује традицију најбоље инжењерске праксе и наставља је сходно новим научним и технолошким сазнањима. Наш колектив чине како искусни тако и млади истраживачи - доктори наука, магистри, дипломирани машински и електро инжењери, компетентни да примене научна знања у индустрији и брзо и ефикасно решавају проблеме.

Због повећања обима посла, нашем тиму који се бави развојем управљачких система за индустријске роботе и машине алатке потребан је:

ИСТРАЖИВАЧ
са или без радног искуства за рад на развоју програмских језика и управљачких система на Linux платформи за индустријске роботе и машине алатке

Кандидати треба да испуњавају следеће услове:

• Завршене петогодишње студије (ЕТФ, ПМФ), са просечном оценом најмање 8.00;
  • Одлично познавање објектно оријентисаног програмирања у програмском језику C++;
  • Познавање UML-а и пројектних образаца;
  • Познавање програмских преводилаца;
  • Знање енглеског језика.

Посебно ће се вредновати:

• Искуство у раду на Linux/Unix оперативним системима;
  • Познавање Qt framework-a, OpenGL-a и CORBA протокола;
  • Искуство у раду на системима у реалном времену.

Кандидатима нудимо:

• Стипендију за докторске студије;
  • Рад на развоју програмских језика, софтверских алата и управљачких система за програмирање и управљање индустријским роботима, машинама алаткама и уређајима за динамичку симулацију лета борбених авиона;
  • Континуирано професионално усавршавање и едукацију;
  • Рад у пријатном и динамичном окружењу.

Ако сте заинтересовани да се прикључите нашем успешном тиму, позивамо Вас да пошаљете радну биографију (CV) на е-маил: milica.isailovic@li.rs, најкасније до 30.01.2014. године.

Контактираћемо само кандидате који уђу у ужи избор.