Повеља „Доситеј Обрадовић“ додељена студенткињи Електротехничког факултета Милици Цвијовић

Министарство просвете од 2020/21 школске године додељује Повељу „Доситеј Обрадовић“ за постигнуте доприносе у области образовања у Републици Србији. Додела Повеља истакнутим институцијама и појединцима, који су номиновани по Јавном позиву Министарства за 2023. годину организована је у уторак, 23.04.2024. године у Народном позоришту, у оквиру свечаног вечерњег програма под називом  „Учитељ Доситеј“.  Задужбина „Доситеј Обрадовић“ која промовише лик и дело овог великана наше просвете и науке ове године прославља 20 година рада, а сваке године у периоду од 10. до 20. априла обележава „Доситејеве дане“ посвећене великом просветитељу, заслужном за настанак Велике школе, као претече Универзитета у Београду.

Министарка проф. др Славица Ђукић Дејановић нагласила је став Доситеја Обрадовића да су просвета и наука основ напретка, а затим доделила 14 повеља најистакнутијим институцијама и појединцима, који су одабрани на основу 52 пристигле номинације. Један од добитника Повеље „Доситеј Обрадовић“ је Милица Цвијовић, студенткиња прве године Електротехничког факултета.  Милица је проглашена за ученика генерације Ужичке гимназије за школску 2022/23 годину, а ову гимназију је уписала као ђак генерације ОШ „Алекса Дејовић“ из Севојна, из које је понела преко 50 диплома и похвалница. Своју свестраност Милица је показала на бројним државним такмичењима на којима је освајала награде, од шпанског језика до математике, на основу чега је ослобођена пријемног испита на нашем Факултету.

• /uploads/attachment/vest/2970/IMG_7180.jpeg